Aktualności

Wałeccy policjanci zatrzymali 29 - latka, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i odurzających. Mężczyzna naj

Wałeccy policjanci zatrzymali 29 - latka, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i odurzających. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące postanowieniem sądu spędzi w areszcie. Za popełniony czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki ukryte były w dwóch miejscach. Łącznie w mieszkaniu i samochodzie osobowym używanym przez 29-latka policjanci znaleźli  ponad 379 gramów marihuany i  blisko 180 gramów amfetaminy.  
Do zatrzymania doszło w Wałczu na jednej z ulic miasta, kiedy to nerwowe zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę pełniących służbę policjantów Wydziału Kryminalnego.


Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, gdyż część narkotyków znaleźli właśnie  w pojeździe u 29- latka, a kiedy udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny  celem wykonania dalszych czynności tj.  przeszukania pomieszczeń,  tam znaleźli pozostałą część narkotyków, które ukryte były w lodówce.


Sąd Rejonowy w Wałczu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wałczu poprzedzony wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Ponadto w stosunku do podejrzanego policjanci zastosowali tymczasowe zajęcie mienia, w postaci samochodu osobowego. Za popełniony czyn 29 latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło: KWP w Szczecinie

25-11-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal eWałcz.pl?

NIE
TAK